Catia V5 Assembly Design | Sıfırdan Montaj Uygulamaları-[100% Off Course Coupon]

3 Days

Catia V5 Assembly Design | Sıfırdan Montaj Uygulamaları-[Udemy 100% off Free Course Coupon]- Freenger.com Paid Course for Free, 100% Free Daily Course Coupons
Useful LinksTELEGRAM
3.8/5 Votes: 1,260
Topic
CATIA
Last Updated
28 May 2022
Brand/Type
Paid Course
Sale Price/Written By
3 Days
MRP/Available on
Udemy

Report error in this article

Description

Catia V5 Assembly Design | Sıfırdan Montaj Uygulamaları-[Udemy 100% off Free Course Coupon]- Freenger.com Paid Course for Free, 100% Free Daily Course Coupons

Bu eğitimde Catia V5 programının montaj modülüne yani Assembly Design modülüne değiniyor olacağız. Ayrıca Catia V5 programı içerisinde bulunan, kinematik olarak simülasyonlar yapmamıza imkan tanıyan ve kinematik montaj olarak da bilinen DMU Kinematics modülüne de temel olarak değiniyor olacağız. Eğitim içerisinde montaj komutlarını ileri seviye örnekler üzerinden sizlere anlatmaya çalıştık. Eğitimin asıl konusunu V6 motor montajı kısmı oluşturmaktadır. Bir V6 otomobil motorunu hem Catia V5 programında hem de NX programında tüm montaj komutlarını görerek, öğrenerek ve anlayarak birlikte montajlıyacağız. İlerleyen zamanlarda daha farklı sistemleri, tasarımları, mekanizmaları da bu eğitim içerisinde montajlıyor olacağız. Umarız hazırladığımız bu eğitim sizlere faydalı olur, eğitimde görüşmek üzere!

Catia V5, Fransız Havacılık şirketi Dassault Aviation’a ait olan Dassault Systemes tarafından geliştirilen ileri seviye bir CAD (Computer Aided Design), yani bilgisayar destekli tasarım programıdır. İçerisinde bir çok sektöre hitap eden modüllerin bulunması, Catia V5 programının birinci tercih edilme sebebidir. Ülkemizde Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

V6 motor, tek bir krankı çeviren, üçerli iki sıra halinde altı silindirden oluşan V tipi motordur. V6 motorlar, genellikle 2.0 L ile 4.3 L hacim arasında, sıralı dört silindirli motorlardan daha kısa ve V8 motorundan daha küçük olup en kompakt motor konfigürasyonlarından biridir. Kısa uzunluğu nedeniyle, yaygın olarak önde enlemesine önden çekiş düzenine daha iyi uymaktadır.

Who this course is for:

  • Catia V5 Assembly Design öğrenmek isteyenler
  • Montaj tasarımlarını öğrenmek isteyenler
  • V6 motor montajını öğrenmek isteyenler

What you'll learn

  • Tüm montaj komutlarını öğreneceksiniz.
  • Montaj modelleme mantığını öğreneceksiniz.
  • Tasarım & montaj bakış açısını öğreneceksiniz.
  • Sıfırdan bir V6 motor montajı yapılışını göreceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *